УКР | ENG
Головна
НОВИНИ
ГоловнаПошукЛист
25.02.2007: Клуб молодих політиків обговорив питання національних інтересів України
Версія для друку  Надіслати інформацію про новину


м. Київ

20 лютого в Києві відбулась перша зустріч Клубу молодих політиків, під час якої молодіжні лідери обговорили питання національних інтересів та зовнішньої політики України.

До участі були запрошені понад 60 учасників, які представляли політичні партії України, громадські організації, наукові та академічні установи, серед запрошених були експерти та фахівці в сфері зовнішньої політики, молодіжної політики.

Зустріч була побудована на промовах, питаннях, відповідях та дискусії. Поділитись власним досвідом щодо участі у виробленні зовнішньої політики України погодився колишній посол України в США пан Юрій Щербак. Він поділився власними спогадами щодо політичної ситуації в 1994-1998 рр., коли він був послом в США, як відбувалась розбудова дипломатичної служби. Відповів на запитання учасників зустрічі. Найбільш гострими виявились питання знешкодження ядерного потенціалу України та екологія.

Питанню інтеграційних процесів, що відбуваються в світі та зокрема в Європі була присвячена друга половина зустрічі. Дискусію розпочав Валентин Якушик, доктор політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту європейських досліджень НАН України. Процеси глобалізації та інтеграції пов'язані між собою. Існує 2 ризики: або залишитись на узбіччі цивілазації, або бути поглиненим. Під час обговорення учасники розглянули різні вектори, якими керувався та керується уряд України в прагненні інтегруватись до світових об'єднань. Тим не менш головною проблемою виявилась відсутність консолідованої думки політиків, громадян та зокрема молоді щодо вступу України до ЄС та НАТО. Також було згадано Європейський форум молоді, в якому Україна була асоційованим членом, але зараз не бере участі.

Зустріч показала, наскільки молодь охоча в прагненні брати активну участь в житті держави, здібність надавати фахові відповіді та аналізувати виклики, що ставить сьогодення, а також брати відповідальність за майбутнє країни. Звичайно, багато молодих політиків пробують копіювати сучасних політичних лідерів. Це є природньо, в той же час можна спостерігати й критику, що народжується під час дискурсу.

Перша зустріч була організована в рамках спільної ініціативи Центру політичної освіти та Регіонального представництво фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі з організації Клубу молодих політиків.

Організатори (Центр політичної освіти та Регіональне бюро Фонду ім. Еберта в Україні та Білорусі) планують проводити подібні зустрічі щомісяця, а також ситуативно відповідно до ситуації, що складається. Між зустрічами є прагнення організувати роботи з планування до наступних заходів у вигляді обміну інформацією, пошуку матеріалів, підтримці комунікацій.

Клуб молодих політиків за нашею ідеєю - це неформальне об'єднання молодих політиків, молодіжних громадських лідерів, молодих науковців та студіюючої молоді та просто звичайних молодих людей, які прагнуть нових знань, хочуть докласти зусиль до становлення відповідального суспільства в Україні.


Контактні дані:

Олексій Стасевич, Центр політичної освіти
Тел.: (067) 622 72 18
E-mail: aleks.stassewicz@cpe.org.ua

Костянтин Плоский, Центр політичної освіти
Тел.: (044) 204 49 85
Факс: (044) 555 79 84
E-Mail: office@cpe.org.ua

Тарас Михальнюк, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта
E-Mail: Taras.Mykhalniuk@fes.kiev.ua

* * *

Увага. На нашому сайті працює система перевірки правопису `Орфус`. Якщо Ви помітили помилку або неправильне написання слова, будь ласка, виділіть фразу за допомогою миші, натисніть Ctrl-Enter та відішліть нам звісточку. Ми одразу виправимо помилку. Дякуємо Вам за допомогу.
 
ПРО ЦЕНТР
 
ЗАХОДИ

На даний момент інформація відсутня
 
ДІЯЛЬНІСТЬ
 
БІБЛІОТЕКА
 
Orphus System. Click Ctrl-Enter to inform about mistake

Center for Political Education


Design by Rudolf Fentsik
Re-code by O. Stasevych
Engine is based upon PHP-Nuke CMS, GNU GPL
Центр політичної освіти

тел.: +380 67 440 70 86
e-mail: officecpe.org.ua
Submit news To Favorites RSS News export