УКР | ENG
Головна
НОВИНИ
ГоловнаПошукЛист
30.04.2007: Чи молодіжні осередки впливають на позиції старших?
Версія для друку  Надіслати інформацію про новину


м. Київ

20 квітня в Києві відбулась друга зустріч Клубу молодих політиків, під час якої представники молодіжних організацій, громадських організацій, політичних партій обговорили питання співпраці та діалогу.

До участі були запрошені представники політичних партій України, громадських організацій, наукових та академічних установи, серед запрошених були експерти та фахівці в сфері молодіжної політики, соціології та політології.

Зустріч відбулась в кав'ярні "Кофе-тайм". Неформальна вечірня обстановка сприяла швидкому встановленню теплої атмосфери та доброму обміну думками. Друга зустрічі була присвячена пошуку та обговоренню шляхів налагодження діалогу в молодіжному громадсько-політичному середовищі, а також між молодіжними структурами та політичними партіями, що підтримують такі.

Захід відбувався у формі дискусій та обговорень ключових питань, які були поставлені учасниками попередньої зустрічі, а також під час підготовки до другої. І таким чином учасники обговорили такі основні питання:
  • Співпраця чи комунікація/діалог на рівні молодих політиків, молодіжних партій та молодіжних політичних організацій (з конкурентами та партнерами).
  • Чи молодіжні осередки впливають на позиції старших?
  • Оцінка молоді політичної ситуації в країні.
  • Існуючі можливості для молодих політиків брати участь чи впливати на політику партій в цій сфері.
Під час дискусії неодноразово ставали питання щодо визначення, що таке партія, її діяльність. Обговорювались різні моделі співробітництва між політичними партіями та їхніми "молодіжками". Було цікаво почути різні форми лобіювання, які застосовують молодіжні організації в діалозі із "старшими товаришами". Чудовий досвід презентував СМС (Спілка молодих соціалістів), яка уклала домовленість про 10% квоту для молоді в депутатських списках.

Досить сумно було почути від багатьох учасників, що на теперішній час важко знайти ані дієві політичні парті, ані молодіжні громадські організації. На фоні перманентної політичної кризи такі заяви носять особливо гострий характер. В свою чергу Тарас Михальнюк, науковий співробітник, Регіонального представництва Фонду ім. Еберта на питання про німецький досвід розвитку молодіжного руху зазначив, що молоді політики піднімаються за рахунок того, що їх точка зору відрізняється від позицій старших колег, вони не бояться сперечатися, запропоновувати нові шляхи, рішення. В Україні ж така поведінка молодого лідера може бути кінцем його політичної кар`єри. 

На переконання учасників ситуація з партіями в Україні не змінюється: система не змінюється, в кращому випадку змінюються обличчя, а молодіжні організації - навіть не "фан-клуби", а просто масовка, яка виходить на вулицю тримати прапори з зовсім незацікавленими обличчями. Думка про те що  на політику в Україні впливають максимум 15 осіб, а з них в уряді представлені 2-3 особи, викликала бурхливу дискусію.

Пані Валентина Софія, Представниця Школи політичної аналітики (КМА) спробувала нагадати, що потенціал молоді, в т.ч. й молодіжних організацій достатньо величезний, вони [молодь] мають доступ до ресурсів, з іншого боку, чи згодна молодь бути зараз "кузнею кадрів", можливо варто звернути увагу на роботу в сфері аналітики, консалтингу?

Пан Штефан Хробот, Директор Регіонального представництва Фонду ім. Еберта Молодь, що живе в цій країні, повинна пов”язувати своє майбутнє з нею, її не має бути байдужа доля України. Для молодих політиків є єдиний спільний інтерес – демократія в Україні має розвиватися в такий спосіб, щоб надати можливості всім політичним силам.

На підсумку учасники обговорити питання подальших зустрічей, а також дійшли згоди, що треба вміти захищати, а також вміти слухати, мати не лише ідеї, а й цінності.

Організатори (Центр політичної освіти та Регіональне бюро Фонду ім. Еберта в Україні та Білорусі) планують проводити подібні зустрічі щомісяця, а також ситуативно відповідно до ситуації, що складається. Між зустрічами є прагнення організувати роботи з планування до наступних заходів у вигляді обміну інформацією, пошуку матеріалів, підтримці комунікацій.

Клуб молодих політиків за нашою ідеєю - це неформальне об'єднання молодих політиків, молодіжних громадських лідерів, молодих науковців та студіюючої молоді та просто звичайних молодих людей, які прагнуть нових знань, хочуть докласти зусиль до становлення відповідального суспільства в Україні.

Контактні дані:

Олексій Стасевич, Центр політичної освіти
Тел.: (067) 622 72 18
E-mail: aleks.stassewicz@cpe.org.ua

Костянтин Плоский, Центр політичної освіти
Тел.: (044) 204 49 85
Факс: (044) 555 79 84
E-Mail: office@cpe.org.ua

Тарас Михальнюк, Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта
E-Mail: Taras.Mykhalniuk@fes.kiev.ua

Додатково:

Увага. На нашому сайті працює система перевірки правопису `Орфус`. Якщо Ви помітили помилку або неправильне написання слова, будь ласка, виділіть фразу за допомогою миші, натисніть Ctrl-Enter та відішліть нам звісточку. Ми одразу виправимо помилку. Дякуємо Вам за допомогу.
 
ПРО ЦЕНТР
 
ЗАХОДИ

На даний момент інформація відсутня
 
ДІЯЛЬНІСТЬ
 
БІБЛІОТЕКА
 
Orphus System. Click Ctrl-Enter to inform about mistake

Center for Political Education


Design by Rudolf Fentsik
Re-code by O. Stasevych
Engine is based upon PHP-Nuke CMS, GNU GPL
Центр політичної освіти

тел.: +380 67 440 70 86
e-mail: officecpe.org.ua
Submit news To Favorites RSS News export