УКР | ENG
Головна
НОВИНИ
ГоловнаПошукЛист
06.08.2007: Щоденник мандрівника молодіжного автопробігу "Політика: долаємо бар'єри”
Версія для друку  Надіслати інформацію про новину


Київ-Кіровоград-Херсон-Миколаїв-Одеса-Київ

В межах спільної ініціативи Центру політичної освіти, Регіонального представництва Фонду ім. Еберта в Україні та Білорусі, а також Національного комітету Європейської кампанії "Всі різні-Всі рівні" в Україні та Української студентської спілки в кінці липня розпочався Молодіжний автотур регіонами України "Політика: Долаємо бар'єри".

Ударим по бездорожью автопробегом

26.07.07 з міста Києва стартував Молодіжний автобусний тур “Політика: долаємо бар'єри”. Делегація української молоді, що представляла широку палітру політичних сил, молодих громадських лідерів, науковців та просто активних молодих громадян вирішила зустрітися з представниками молодіжних організацій в Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях, ознайомитися з ситуацією в молодіжній політиці в регіонах, поділитися досвідом та окреслити основні проблеми сучасної політичної культури, можливі способи їх вирішення.

Першою зупинкою став Кіровоград, де того ж дня відбувся круглий стіл на тему “Участь молоді в політичному житті”. Перша частина зустрічі була присвячена таким питанням, як посилення ролі молодих людей в політиці, чи варто взагалі молодим людям йти в політику? Виявилося що це питання насправді турбує багатьох – за нинішніх умов багато молодих людей “або хочуть і не можуть, або і хочуть і можуть, але не знають як”, або що ще гірше, й хочуть, й можуть, й знають як, але “дорослі“ політики не дають можливостей, відчуваючи загрозу від молодих, енергійних, повних сил і готових до реформ політиків.

В другій частині круглого столу учасники визначались з тим, в чому проявляється молодіжна політика політичних партій та як її оцінювати. Виявилося, що політичні партії в своїх програмах майже не враховують інтереси молоді, звідси і молодь залишається індиферентною до політичного життя. Лунала думка, що політики навіть не хочуть обіцяти, а до справ вже не доходить. Молоді політики визначили три основні питання, які їх хвилюють: Чому молодь не чують? Як зробити так щоб молодь почули? Як змусити політиків виконувати свої обіцянки? В ході вони прийшли спільного висновку, що треба утворити механізм загального впливу на політиків, пообіцяли, що на наступній зустрічі спробують більш чітко сформулювати способи впливу молодіжних організацій на владу. Зокрема, учасники запропонували створити газету, в якій би розміщувались обіцянки політиків, як вони втілюються, а також досягнуті результати, таким чином громадськість зможе ефективно контролювати можновладців.

Показовим була позиція одного з учасників круглого столу, який, начебто жартома, але, як виявилося, досить серйозно затвердив, що він стане майбутнім Президентом України. “Добре, Ви Президент, в Ваших руках влада, що Ви зробите перше?” - це просте начебто питання не знайшло чіткої відповіді. Невтішний висновок, що в молодих політиків є ідеї але нема досвіду в їх реалізації. Проте “кандидат” пообіцяв, що зможе профінансувати молодіжний проект та зможе дати гроші на будівництво бібліотеки.

Загалом круглий стіл пройшов досить результативно – можливо не було знайдено способи вирішення багатьох проблем, але вже те що про них заговорили - це перший крок на шляху до їх вирішення.

Після досить напруженого офіціозу учасники розслабились, спілкуючись в неформальній обстановці. Майбутні політики обмінялися контактами, довго говорили на спільні теми, жартували, ділились досвідом. Звичайно, що легше було знаходити контакт з однопартійцями, але це не стало основною тенденцією в виборі співрозмовника.

По закінченні, делегація одразу ж вирушила до Херсону, наступного місця зустрічі. По приїзду, після пізньої вечері, деякі учасники вирішили прогулятися по набережній Дніпра. Звісно ж важко втриматись від нічних купань після спекотного дня. В ході таких запливів дівчата утворили неполітичну організацію “Русалки за майбутнє”, лозунгом якої стала фраза “Єднаймося в воді”. В той же час чоловіки утворили коло симпатиків, були готові підтримати русалок, але чомусь за свідченням русалок більше не з благородних цілей,а задля впровадження своїх власних ідей. Основним досягненням такого неформального спілкування стало те, що саме так був зламаний той політичний бар’єр,що тримався на початку туру [назва молодіжного автотуру “Політика: долаємо бар'єри”]. Наразі учасники змогли спокійно,без особливого пафосу та складної термінології висловити власне бачення розвитку політики в Україні. Дивно те що хочуть всі одного й того ж, але методи досягнення цього різні. На кінець першого дня туру можна було з впевненістю зробити висновок, що молодіжним політичним організаціям легше порозумітися, аніж “дорослим”,бо простіше знайти спільні точки, адже ми молодь!

27.07.07 в першій половині дня відбувся круглий стіл в Херсоні за темою “Проблеми корупції в освіті:участь молоді у їх вирішенні”. В поїздці брали участь не лише представники з Києва, але й з Донецька, Запоріжжя, Чернівців. Вони поділилися власним досвідом боротьби з корупцією. В ході роботи круглого столу, були визначені причини виникнення корупції, висвітлені окремі схеми корупційних операцій та були зроблені спроби виробити механізми подолання “повзучої ґідри”. Учасники висунули багато пропозицій, узагальнене бачення яких вилилось в підході до боротьби з корупцією у ВНЗ, який має складатись з таких основних елементів: введення зовнішнього тестування протягом навчального процесу (для порівняння оцінки за навчальну сесію з тими, які студент отримає під час проміжного тестування); запровадити систему контроля за витратами коштів, які надаються державою на навчання; проведення освітньої реформи загалом та продовження впровадження Болонської системи освіти (впровадження зарубіжного досвіду таким чином,щоб не лише студенти , а й викладачі могли їздити за кордон в цілях особистого та професійного росту); розробка та прийняття Кодексу честі студента.

Наступним пунктом призначення був Миколаїв. В другій половині дня саме в цьому місті продовжилось обговорення теми корупції у вищих навчальних закладах. Зокрема було підняте питання, як вплине вступ до ЕС на корупцію в освіті. Як виявилося в Миколаєві проблема корупції “переросла” сама себе, бо стала вже частиною повсякденного життя людей (абітурієнтів та їх батьків, студентів та викладачів). Була навіть висловлена така позиція, що “у нас не хочуть боротися з корупцією, бо люди звикли так жити і це зручно”, проте зазначено,що є такі виші, де “немає корупції”,та “де з нею активно борються”.

Миколаївцям було запропоновано влаштувати розслідування реальної ситуації корупції в ВНЗ міста, але справа не пішла через.... канікули. Та те, що майже всі представники Миколаєва й гості (які б мали допомагати в організації) погодилися витратити свій вільний час для проведення такої операції свідчить про те, що все ж є бажання змінити нинішній, далеко неідеальний, механізм роботи вишів в місті. Натомість гості з Донецька розповіли про місцевий Форум студентів, де вони пишуть, за якими схемами який викладач і скільки “бере” за іспит. Так, висвітлюючи деякі корупційні схеми, вони їх фактично руйнують. Тож була пропозиція зробити всеукраїнську площадку для обміну такою інформацією.

Делегація політиків-туристів поділилася здобутими в Херсоні знаннями та запропонувала допомогти в подальшій розробці схеми боротьби з корупцією в освіті. А от щодо питання про вступ до ЕС, то майже однозначно було визначено, що “це допоможе боротися з корупцією – студент фактично зможе скласти іспити в будь-якому місті та країні, в той же час система хабарництва існує лише в порадянських країнах…”. Таким чином день пройшов плідно. В питаннях освіти всі, незалежно від політичної спрямованості, показали єдність.

Цікаво було почути тезу, що краще за ті гроші, що даєш як хабар найняти собі репетитора. Тож за ті самі гроші отримати і знання, і відповідну їм оцінку, і підняти свій авторитет.

Неформальна частина пройшла в бесідах та іграх, під час яких учасники забули, до якої партії вони належать, утворили групи по інтересах.

28.07.07 Делегація прибула до сонячної Одеси. Одразу з корабля та на бал, точніше на круглий стіл - “Політична та етнічна толерантність”. Тема обрана через те, що Одеса є за думкою учасників зустрічі найбільш різноманітним містом України з точки зору представлення етносів. Тон дискусії одразу задали власне самі одесити, озвучивши проблему пригнічення прав і свобод національних меншин. Частина стверджували, що така проблема не існує, інші говорили про те, як їм майже не щодня доводилося захищати чи то себе,чи то когось із знайомих та незнайомих від дискримінації за національними ознаками. Проте, як далі стало відомо, в Одесі функціонує багато організацій, які відстоюють права меншин. Приємно здивувало, що в цьому, здавалось би суто курортному місті схеми вирішення сучасних для України проблемами не те що розробляються, а вже давно пройшли перевірку та успішно впроваджуються. В цьому механізмі вирішення проблем не останню роль займає молодіжна рада м. Одеси, яка функціонує при міській раді майже автономно. Таким чином молоді люди не тільки генерують ідеї, а й мають змогу впроваджувати їх в життя. В цій організації пліч-о-пліч працюють представники різних політичних сил, але на питання чи не заважають їм власні політичні орієнтації працювати разом, представники відповіли, що в них є питання і важливіші, що мета в них спільна-і це єднає. Звісно постає питання — чому ж ці спільні цілі не єднають «дорослих» політиків?!

В ході семінару учасники сперечались, можна було побачити небажання розуміти свої віз-а-ві.. Під час неформального спілкування, всі ці проблеми вичерпали самі себе. Ввечері учасників та гостей очікувала цікава прогулянка-екскурсія містом, і нарешті море і диско до ранку для найбільш витриваліших.

Вранці автобус на прощання погудів клаксоном Одесі та повіз молодих політиків назад до столиці. По дорозі назад не обійшлось без пригод. Гуртом туристи вирішили провести декілька годин на природі біля води, якраз в Черкаській області по дорозі зустрічалося багато озер, але дістатись їх було неможливо. Після виснажливої дороги, пошуків гарного міста для зупинки, вирішили вже хоч десь зупинитися, бо апетит починав бути неконтрольованим. Тож була-не-була, зупинились, поїли, зібрались-виїхали, а через 50 метрів озеро знайшлось...

В останні години дороги, після обіду, трошки набравшись сил, розмова непомітно перейшла до підбиття підсумків поїздки. Але емоції переважали зважений розум. Тому було майже однозначно вирішено через деякий час, коли кожен чітко сформулює, хоча б для себе, результати цієї поїздки, зібратися тим же складом і обмінятися думками, зважити можливі недоліки, щоб врахувати їх в майбутньому. Багато різних висновків зробили для себе учасники, кожен бачив поїздку по-своєму, але висновок був єдиний — такі “тури” обов’язково треба робити!..

29.07.07 Привіт, Києве! Ми вдома.

Було не легко, але подолали всі бар'єри!

Дивитись:

Увага. На нашому сайті працює система перевірки правопису `Орфус`. Якщо Ви помітили помилку або неправильне написання слова, будь ласка, виділіть фразу за допомогою миші, натисніть Ctrl-Enter та відішліть нам звісточку. Ми одразу виправимо помилку. Дякуємо Вам за допомогу.
 
ПРО ЦЕНТР
 
ЗАХОДИ

На даний момент інформація відсутня
 
ДІЯЛЬНІСТЬ
 
БІБЛІОТЕКА
 
Orphus System. Click Ctrl-Enter to inform about mistake

Center for Political Education


Design by Rudolf Fentsik
Re-code by O. Stasevych
Engine is based upon PHP-Nuke CMS, GNU GPL
Центр політичної освіти

тел.: +380 67 440 70 86
e-mail: officecpe.org.ua
Submit news To Favorites RSS News export